Служба обработки заказов: +7-700-911-5555 ((С 08:30 до 17:30 (пн-пт)))
Пункты доставки

ПАРАЦЕТАМОЛ 0,12/5МЛ 100МЛ СУСП СИНТЕЗ

Купить ПАРАЦЕТАМОЛ 0,12/5МЛ 100МЛ СУСП СИНТЕЗ цена
Внешний вид товара может отличаться от изображённого на фотографии
ПАРАЦЕТАМОЛ 0,12/5МЛ 100МЛ СУСП СИНТЕЗ
-Синтез ОАО

Цена:

315.00 тнг.
Количество:
Вид товара: Лекарственные средства
Действующие вещества: Парацетамол
Производитель: -СИНТЕЗ ОАО
Страна происхождения: Россия
Форма выпуска и упаковка: 100 мл тесіктері бар алюминий қалпақшамен немесе алғашқы ашылуы бақыланатын нығыздайтын-бұрандалы қақпақпен, не алғашқы ашылуы бақыланатын және балалардан қорғалған қақпақпен, не алғашқы ашылуы бақыланатын қақпақпен, не балалардың ашып алуынан қорғалған қақпақпен жабылған мойны бұралатын қызғылт сары шыны құтыда. Әр бөтелкеге өзі желімденетін заттаңба жапсырылады.

Әр құты медициналық қолдану жөніндегі қазақ және орыс тілдеріндегі нұсқаулықпен және дәрілік заттарға арналған дозалайтын екі жақты полимер қасықпен бірге картон қорапшаға салынады.



По 100 мл во флаконы из оранжевого стекла с винтовой горловиной, укупоренные колпачками алюминиевыми с перфорацией или крышками укупорочно-навинчиваемыми с контролем первого вскрытия, или крышками с контролем первого вскрытия и защитой от детей, или крышками с контролем первого вскрытия, или крышками с защитой от вскрытия детьми. На каждую бутылку наклеивают самоклеящуюся этикетку.

Каждый флакон с инструкцией по медицинскому применению на казахском и русском языках и ложкой полимерной двухсторонней дозировочной для лекарственных средств помещают в пачку из картона.
Беречь от детей: Да
Хранить в защищенном от света месте: Да
Все лекарства Парацетамол Все аналогичные товары
Купить ПАРАЦЕТАМОЛ 0,12/5МЛ 100МЛ СУСП СИНТЕЗ цена
Внешний вид товара может отличаться от изображённого на фотографии

С этим товаром также заказывают

Инструкция по применению

Парацетамол инструкция по применению

Лекарственная форма

Ішуге арналған суспензия 120 мг/5 мл, 100 мл



Суспензия для приема внутрь 120 мг/5 мл, 100 мл

Состав

Дәрілік препараттың құрамы

100 мл препарат құрамында:

  • белсенді зат - парацетамол 2,4 г
  • қосымша заттар: метилпарагидроксибензоат, сұйық сорбитол, глицерин, ксантан шайыры, құлпынай хош иістендіргіші, сахароза, тазартылған су
Сыртқы түрінің, иісінің, дәмінің сипаттамасы

Құлпынай иісі бар ақ немесе дерлік ақ түсті біртекті суспензия.Суспензияда кристалдар бар.



100 мл препарата содержит

активное вещество - парацетамол 2,4 г,

вспомогательные вещества:
  • метилпарогидроксибензоат
  • сорбитол жидкий
  • глицерол
  • камедь ксантановая
  • ароматизатор клубничный
  • сахароза
  • вода очищенная до 100 мл

Фармакодинамика

Парацетамолдың ауыруды басатын және ыстықты түсіретін әсері бар, аспириннен айтарлықтай айырмашылығы жоқ. Алайда, ол қабынуға қарсы әлсіз әсерге ие. Бұл простагландин биосинтезінің жалғыз баяу тежегіші, бірақ ол шеткерімен салыстырғанда орталық жүйке жүйесіндегі ферменттерге қатысты неғұрлым тиімді болуы мүмкіндігінің кейбір айғақтары бар. Бұл оның белсенділік бейінін ішінара түсіндіруі мүмкін.



Парацетамол – ненаркотический анальгетик, блокирует циклооксигеназу (ЦОГ) 1 и ЦОГ 2 преимущественно в центральной нервной системе, воздействуя на центры боли и терморегуляции. В воспаленных тканях клеточные периоксидазы нейтрализуют влияние парацетамола на ЦОГ, что объясняет практически полное отсутствие у него отрицательного влияния на водно-солевой обмен (задержка натрия и воды) и слизистую оболочку желудочно-кишечного тракта.

Парацетамол обладает жаропонижающим, болеутоляющим действием.

Фармакокинетика

Абсорбциясы

Парацетамол дозалаудан кейін 0,5-2 сағаттан соң пайда болатын плазмадағы ең жоғары концентрациясы бар асқазан-ішек жолынан тез және толық дерлік сіңіріледі.

Таралуы

Емдік концентрацияларда қан плазмасының ақуыздарымен байланысуы минималды және шамамен 15 % құрайды. Ол бүкіл организмге кеңінен таралады. Парацетмаолдың организм сұйықтықтарында тар¬алуы салыстырмалы түрде біркелкі. Гематоэнцефалдық бөгет және плацента арқылы өтеді.

Биотрансформациясы

Метаболизм негізінен бауыр микросомальді ферменттермен жүзеге асырылады және несеппен экскрециялануы 1 күн ішінде дозаның 90%-дан астамын құрайды. Іс жүзінде ешқандай парацетамол өзгермеген түрде шығарылмайды, бұл арада негізгі массасы глюкурон қышқылымен (60%), күкірт қышқылымен (35%) немесе цистеинмен (3%) конъюгацияланған. Балалардың ересектерге қарағанда препаратты глюкуронизациялауға қабілеті төмен.

Элиминациясы

Плазмадан жартылай шығарылу кезеңі ересектерде емдік дозадан кейін шамамен 2-3 сағат, бірақ нәрестелерде шамамен 5 сағатқа дейін артады.

Парацетамол метаболиттер, көбінесе глюкуронидтер мен сульфаттар түрінде, 3 %-дан кем емес-өзгермеген күйде бүйрекпен шығарылады. Емдік дозаларды қабылдағаннан кейін препараттың 90-100% несеппен 24 сағат ішінде шығарылады.



Абсорбция – высокая, время достижения максимальной концентрации (ТСmax) – 0.5-2 ч; максимальная концентрация (Сmax) – 5-20 мкг/мл. Связь с белками плазмы – 15 %. Проникает через гематоэнцефалический барьер. Терапевтически эффективная концентрация парацетамола в плазме достигается при его назначении в дозе 10-15 мг/кг.

Метаболизируется в печени (90-95 %):

  • 80 % вступает в реакции конъюгации с глюкуроновой кислотой и сульфатами с образованием неактивных метаболи-тов
  • 17 % подвергается гидроксилированию с образованием 8 активных мета

    болитов, которые конъюгируют с глутатионом с образованием уже неактивных метаболитов
При недостатке глутатиона эти метаболиты могут блокировать ферментные системы гепатоцитов и вызывать их некроз.В метаболизме препарата также участвует изофермент CYP2E1.Период полувыведения (Т1/2) – 1-4 ч.Выводится почками в виде метаболитов, преимущественно конъюгатов, только 3 % в неизмененном виде.

Побочные действия

Өте сирек:

  • - тромбоцитопения, агранулоцитоз
  • - анафилаксия
  • - тері бөртпесі, Квинке ісінуі (ангионевроздық ісіну) сияқты аса жоғары сезімталдық тері реакциялары
  • - Стивенс-Джонсон синдромы, уытты эпидермальді некролиз
  • - бронх түйілуі (әдетте ацетилсалицил қышқылына және басқа ҚҚСП сезімталдығы жоғары пациенттерде байқалады)
  • - бауыр функциясының бұзылуы
Жоғарыда аталған жағымсыз реакциялар пайда болған кезде, сондай-ақ теріде қабыршақтану, ауыз қуысында ойық жаралар пайда болуы, тыныс алудың қиындауы, еріннің, тілдің, тамақтың және беттің ісінуі, гематомалар, қан кету немесе препаратқа кез келген басқа жағымсыз реакция пайда болған кезде препарат қабылдауды дереу тоқтатып, дәрігермен кеңесу керек.

Бұл симптомдар сирек болады.



Очень редко:
  • - тромбоцитопения, агранулоцитоз
  • - анафилаксия
  • - кожные реакции гиперчувствительности, такие как кожная сыпь, отек Квинке (ангионевротический отек)
  • - синдром Стивенса - Джонсона, токсический эпидермальный некролиз
  • - бронхоспазм (как правило, наблюдается у пациентов с повышенной чувствительностью к ацетилсалициловой кислоте и другим НПВП)
  • - нарушение функции печени

Следует немедленно прекратить прием препарата и обратиться к врачу при возникновении вышеперечисленных побочных реакций, а также при появлении шелушения на коже, образования язвочек в полости рта, затруднения дыхания, отека губ, языка, горла и лица, гематом, кровотечения или любой другой нежелательной реакции на препарат.
Эти симптомы бывают редко.

Особенности продажи

Отпускается без рецепта

Особые условия

ПАРАЦЕТАМОЛ препараты, ішуге арналған суспензия, 120 мг/5 мл құрамында парацетамол бар, сондықтан оны құрамында парацетамол бар басқа препараттармен қолдануға болмайды, себебі бірлескен қабылдау парацетамолдың артық дозалануын тудыруы мүмкін.

Парацетамолды артық дозалаған кезде бауыр жеткіліксіздігінің дамуы мүмкін, ол бауыр трансплантациясының қажеттілігіне немесе өліммен аяқталуға әкелуі мүмкін. Бауырдың қатарлас аурулары ПАРАЦЕТАМОЛ препаратын қабылдағанда бауырдың одан әрі зақымдану қаупін арттырады.

Бауыр немесе бүйрек жеткіліксіздігі диагностикаланған пациенттер қолданар алдында дәрігерден кеңес алу керек.

Тамақтануға байланысты бұзылыстар, циститтік фиброз, АИТВ-инфекциясы, ашығу, жүдеп-сарқылу салдарынан глутатион тапшылығы бар пациенттер артық дозалануға бейім, сондықтан сақтық шараларын сақтауы қажет.

Глутатион деңгейі төмен пациенттерде, атап айтқанда, анорексиясы бар өте жүдеген пациенттерде, созылмалы алкоголизмнен зардап шегетін, дене салмағының индексі төмен немесе сепсиспен ауыратын пациенттерде парацетамол аз мөлшерде (5 г және одан көп) артық дозаланғанда бауыр жеткіліксіздігі/бауыр функциясы бұзылуының даму жағдайлары тіркелген. ПАРАЦЕТАМОЛ препаратын глутатион деңгейі төмен пациенттерде қолдану тыныс алудың жиілеуі, қиындауы сияқты, жүрек айнуы, құсу, тәбеттің жоғалуы симптомдарымен қатар жүретін метаболизмдік ацидоздың даму қаупін арттыруы мүмкін. Осы симптомдарды бір мезгілде байқаған кезде дереу медициналық көмекке жүгіну керек.

Несеп қышқылын және қандағы қант деңгейін анықтауға талдау жүргізген кезде пациент дәрігерге ПАРАЦЕТАМОЛ препаратын қолданғаны туралы хабарлауы тиіс.

Препаратты 7 күннен артық қабылдаған кезде шеткері қанды және бауырдың функционалдық жағдайын бақылау ұсынылады.

Ешқашан кестеде көрсетілгеннен артық дәрі (дозадан арттыруға болмайды) бермеңіз.

Өлшегіш қасықты толтыруға болмайды!

Әрқашан қаптамада ПАРАЦЕТАМОЛ препаратымен бірге берілетін қасықты пайдаланыңыз.

3 айдан асқан балаларға 24 сағат ішінде 4 дозадан артық беруге болмайды.

Препаратты қабылдау аралығын кемінде 4 сағат етіп ұстау керек.

Балаға 120 мг/5 мл ПАРАЦЕТАМОЛ, ішуге арналған суспензиясын беруді 3 күннен асырмау керек. Қажет жағдайда препаратпен емдеу курсын тек дәрігермен кеңескеннен кейін ғана ұзартуға болады.

Барлық дәрілер жағдайындағы сияқты, егер бала қазіргі уақытта қандай да бір дәрілер қабылдаса, осы препаратты қабылдауды бастар алдында дәрігермен кеңесу керек.

Препаратты балалардың көзіне түспейтін және қолы жете бермейтін орында ұстау керек.

Құтыны препараттың қаптамалық картон қорабында ұстаңыз.

Дәрігердің бақылауында болудан басқа ұзақ қолдану қауіпті болуы мүмкін.

Артық дозаланғанда, пациент өзін жақсы сезінген жағдайда да бауырдың қайтымсыз зақымдану қаупіне байланысты, дереу дәрігерге бару керек.



Препарат ПАРАЦЕТАМОЛ, суспензия для приема внутрь, 120 мг/5 мл содержит парацетамол, поэтому его не следует применять с другими парацетамол-содержащими препаратами, поскольку совместный прием может вызвать передозировку парацетамола.

При передозировке парацетамола возможно развитие печеночной недостаточности, которая может привести к необходимости трансплантации печени или летальному исходу. Сопутствующие заболевания печени повышают риск дальнейшего повреждения печени при приеме препарата ПАРАЦЕТАМОЛ.

Пациенты, у которых была диагностирована печеночная или почечная недостаточность, перед применением должны обратиться за консультацией к врачу.

Пациенты с дефицитом глутатиона вследствие расстройства пищевого поведения, цистического фиброза, ВИЧ-инфекции, голодания, истощения, подвержены передозировке, поэтому необходимо соблюдать меры предосторожности.

Зарегистрированы случаи развития печеночной недостаточности/ нарушений функции печени при небольшой передозировке парацетамола (5 г и более) у пациентов с низким уровнем глутатиона, в частности, у крайне истощенных пациентов, страдающих анорексией, хроническим алкоголизмом, пациентов с низким индексом массы тела или сепсисом. Применение препарата ПАРАЦЕТАМОЛ пациентами с низким уровнем глутатиона может повышать риск развития метаболического ацидоза, сопровождающегося симптомами учащенного, затрудненного дыхания, тошнотой, рвотой, потерей аппетита. При одновременном проявлении этих симптомов следует немедленно обратиться за медицинской помощью.

При проведении анализов на определение мочевой кислоты и уровня сахара в крови пациенту следует сообщить врачу о применении препарата ПАРАЦЕТАМОЛ.

При приеме препарата более 7 дней рекомендуется контроль периферической крови и функционального состояния печени.

Никогда не давать больше лекарства (не превышать дозу), чем указано в таблице.

Не переполнять мерную ложку!

Всегда использовать ложку, поставляемую с препаратом ПАРАЦЕТАМОЛ в упаковке.

Детям старше 3-х месяцев не давать больше 4 доз в период 24-часа.

Выдерживать минимум 4 часа между приемами препарата.

Не давать препарат ПАРАЦЕТАМОЛ, суспензия для приема внутрь, 120 мг/5 мл ребенку в течение более 3-х дней. В случае необходимости продление курса лечения препаратом возможно только после консультации с врачом.

Как и в случае со всеми лекарствами, если ребенок в настоящее время принимает какие-либо лекарства, следует проконсультироваться с врачом, прежде чем начать принимать этот препарат.

Держать препарат вне пределов видимости и досягаемости для детей.

Держать флакон в упаковочной картонной коробке препарата.

Длительное применение, кроме как под наблюдением врача, может быть опасным.

В случае передозировки следует немедленно обратиться к врачу, даже если пациент чувствует себя хорошо, из-за риска необратимого повреждения печени.

В препарате ПАРАЦЕТАМОЛ, суспензия для приема внутрь 120 мг/5 мл, 100 мл содержатся:

  • - метилпарагидроксибензоат
  • который может быть причиной аллергической реакции замедленного типа

    - сорбитол и сахароза
  • в связи с чем
  • препарат противопоказан пациентам с наследственной непереносимостью фруктозы или мальабсорбцией глюкозы-галактозы

    Применение в педиатрии

    Прием препарата противопоказан в период новорожденности (детям в возрасте до 2 месяцев)

    Детям
  • родившимся недоношенными и в возрасте до 3-х месяцев
  • прием препарата возможен только по предписанию врача


Младенцам 2-3 месячного возраста следует давать не более 2-х доз в сутки.

Во время беременности или лактации

Большой объем данных о беременных женщинах свидетельствует об отсутствии у парацетамола фето и/или неонатальной токсичности, а также способности вызывать пороки развития.Эпидемиологические исследования развития нервной системы у детей, подвергшихся воздействию парацетамола внутриутробно, показали неубедительные результаты.Допускается прием парацетамола во время беременности, исходя из клинической необходимости, однако его следует принимать в минимальной эффективной дозе, на минимально возможные короткие сроки и с наименьшей возможной частотой.

Лактация

Парацетамол проникает через плацентарный барьер и выделяется с грудным молоком.Не выявлено какого-либо отрицательного воздействия на организм ребенка при грудном вскармливании.

Особенности влияния препарата на способность управлять транспортным средством или потенциально опасными механизмами

Нет данных

Показания

2 айдан 12 жасқа дейінгі балаларда:

  • - суық тию аурулары және тұмауды қоса жоғарғы тыныс жолдары инфекциясы аясында және балалардың инфекциялық ауруларында (желшешек
  • шошқаборық
  • қызылша
  • қызамық
  • көкжөтел
  • жәншау және т.б.) дененің жоғары температурасын төмендету үшін - ыстықты түсіретін дәрі ретінде қолданылады
Ауыруды жеңілдету үшін (әлсіз және орташа қарқынды ауыру синдромында) мына жағдайларда:
  • - тіс ауырғанда, оның ішінде тіс жарып шыққанда
  • - бас ауырғанда
  • - бұлшықетте және буындарда сырқырап ауыруларда
  • - отит кезінде құлақ ауырғанда
  • - тамақ ауырғанда
  • - балаларда вакцинациядан кейін дене температурасын төмендету үшін
Применяют у детей от 2 месяцев до 12 лет в качестве:
  • - жаропонижающего средства - для снижения повышенной температуры тела на фоне инфекций верхних дыхательных путей
  • включая простудные заболевания и грипп
  • и детских инфекционных заболеваний (ветряная оспа
  • свинка
  • корь
  • краснуха
  • коклюш
  • скарлатина и пр.)

    - для облегчения боли (при болевом синдроме слабой и умеренной интенсивности) при:

     зубной боли
  • в том числе при прорезывании зубов

     головной боли

     ломоте
  • боли в мышцах и суставах

     боли в ухе при отите

     боли в горле

    - для снижения температуры тела после вакцинации у детей

Противопоказания

- Парацетамолға немесе препараттың басқа компоненттеріне аса жоғары сезімталдық;

- бауыр және бүйрек функциясының айқын бұзылулары;

- қан ауруларының ауыр түрлері (анемияның, лейкопенияның, тромбо-цитопенияның ауыр түрі, агранулоцитоз);

- глюкоза-6-фосфатдегидрогеназа тапшылығы;

- тұқым қуалайтын фруктоза жақпаушылығы немесе глюкоза-галактоза мальабсорбциясы;

- нәрестелік кезең (2 айға дейінгі балалар);

- құрысуға қарсы дәрілермен бір мезгілде қолдану;

- суық тию мен тұмауды емдеуге арналған құрамында парацетамол бар басқа препараттармен, ауыруды басатын және ыстықты түсіретін препараттармен бір мезгілде қабылдау.





- Гиперчувствительность к парацетамолу или другим компонентам препарата;

- выраженные нарушения функций печени и почек;

- тяжелые формы заболеваний крови (тяжелая форма анемии, лейкопении, тромбо¬цитопении, агранулоцитоз);

- дефицит глюкозо-6-фосфатдегидрогеназы;

- наследственная непереносимость фруктозы или мальабсорбция глюкозы-галактозы;

- период новорожденности (детям в возрасте до 2 месяцев);

- одновременный прием с противосудорожными средствами;

- одновременный прием с другими парацетамол-содержащими препаратами, препаратами для лечения простуды и гриппа, обезболивающими и жаропонижающими препаратами.

Лекарственное взаимодействие

Парацетамол метаболизмі карбамазепинмен, фосфенитоинмен, фенитоинмен, фенобарбиталмен, примидонмен үдеуі мүмкін (сондай-ақ гепатоуыттылық туралы жеке хабарламалар бар).

Метоклопрамидпен немесе домперидонмен бір мезгілде қолданғанда парацетамолдың абсорбция жылдамдығы артады, ал холестираминмен парацетамолдың абсорбция жылдамдығы төмендейді.

Варфарин және кумариннің басқа туындыларының антикоагулянттық әсері парацетамолды ұзақ уақыт ұдайы қабылдау аясында күшеюі мүмкін, бұл қан кету қаупін арттырады. Эпизодтық дозалар елеулі әсер етпейді.

Препаратты құрамында парацетамол бар басқа препараттармен бір мезгілде қолданбаған жөн.

Парацетамолды барбитураттармен, дифенинмен, құрысуға қарсы дәрілермен, рифампицинмен, бутадионмен пайдаланғанда гепатоуытты әсерінің қаупі артуы мүмкін.

Парацетамол левомицетинмен бір мезгілде қабылданғанда (хлорамфениколмен) соңғысының уыттылығы артуы мүмкін.



Метаболизм парацетамола, возможно, ускоряется карбамазепином, фосфенитоином, фенитоином, фенобарбиталом, примидоном (также имеются отдельные сообщения о гепатотоксичности).

При одновременном применении с метоклопрамидом или домперидоном скорость абсорбции парацетамола увеличивается, а с холестирамином скорость абсорбции парацетамола снижается.

Антикоагулянтный эффект варфарина и других производных кумарина может усиливаться на фоне длительного регулярного приема парацетамола, что увеличивает риск кровотечения. Эпизодические дозы не оказывают существенного эффекта.

Препарат не следует принимать одновременно с другими парацетамол-содержащими препаратами.

При использовании парацетамола вместе с барбитуратами, дифенином, противосудорожными средствами, рифампицином, бутадионом возможно повышение риска гепатотоксического действия.

При одновременном приеме парацетамола с левомицетином (хлорамфениколом) возможно повышение токсичности последнего.

  • Состав и инструкция по применению Парацетамол.
  • Купить Парацетамол в аптеке в Алматы с доставкой.
  • Цена на Парацетамол - 315.00.

Ближайшие к вам пункты доставки в Алматы вы можете посмотреть здесь.

Цены на Парацетамол в других городах

Парацетамол в Астане, Парацетамол в Уральске, Парацетамол в Актау, Парацетамол в Усть-Каменогорске, Парацетамол в Шымкенте, Парацетамол в Караганде

Способ применения

Дозировка

Дозалау режимі

Қаптаманың ішіне салынған екі жақты қасық қолайлы және препаратты дұрыс және тиімді дозалауға мүмкіндік береді:

- үлкен қасықта 5 мл (120 мг парацетамол),

- кішісінде - 2.5 мл (60 мг парацетамол);

- немесе екі белгісі бар қасық:

- төменгі белгі 2.5 мл сәйкес (60 мг парацетамол),

- жоғарғы белгі 5 мл сәйкес (120 мг парацетамол).

Препараттың дозасы баланың жасына және дене салмағына байланысты.



2 айдан 3 айға дейінгі балалар

Вакцинациядан кейінгі реакцияларды симптоматикалық жеңілдету үшін бір реттік доза баланың дене салмағының 10-15 мг/кг құрайды. ПАРАЦЕТАМОЛ препаратын күніне 1-2 реттен артық қолданбаған жөн.

Жасы: 2-3 ай Бір дозаға арналған суспензия көлемі

Вакцинациядан кейін дене температурасы көтерілгенде 2.5 мл

Егер 2.5 мл көлемінде қайталама дозаны енгізу қажет болса, препаратты бірінші қабылдаудан кейін 4-6 сағаттан соң ғана енгізуге болады.



Дене температурасының жоғарылауындағы ауыру және басқа да себептер кезінде, егер:

• баланың салмағы 4 кг-нан асса;

• бала жүктіліктің 37 аптасынан кейін туылса.

• Препаратты 2 ай толмаған нәрестелерге беруге болмайды.

• ПАРАЦЕТАМОЛ препаратын қабылдаудың ең төмен аралығы 4 сағаттан кем болмауы тиіс.

• Препараттың тәулігіне 2 дозасынан артық беруге болмайды. Бұл күрделі инфекциядан туындауы мүмкін дене температурасының жоғарылауын тез диагностикалау үшін жасалады. Егер балада препараттың екі дозасын енгізгеннен кейін дене температурасы жоғары болып қалса, дәрігерге немесе фармацевтке жүгіну керек.

• Егер бала вакцина алғаннан кейін екі күн өткен соң препаратты қабылдауды қажет етсе, дәрігерге немесе фармацевтке жүгіну керек.

• Егер бала мезгілінен ерте туылса және оған әлі 3 ай толмаса, препаратты қабылдау алдында дәрігермен кеңесу керек.



3 айдан 12 жасқа дейінгі балалар

Ең жоғары бір реттік доза - дене салмағына қарай 10 - 15 мг/кг дейін.

Ең жоғары тәуліктік доза - дене салмағының 60 мг/кг (24 сағат ішінде дене салмағының 10-нан 15 мг/кг-ға дейінгі жекелеген бір реттік дозада қабылдаған жағдайда).

Баланың жасы Бір дозаға арналған суспензия көлемі Қабылдау жиілігі тәулігіне (24 сағат) қабылдаудың 4-тен 6 сағатқа дейінгі аралығымен

3 айдан 6 айға дейін 2.5 мл 3-тен 4 ретке дейін

6 айдан 24 айға дейін 5 мл 3-тен 4 ретке дейін

2 жастан 4 жасқа дейін 7.5 мл (5 мл + 2.5 мл) 3-тен 4 ретке дейін

4 жастан 8 жасқа дейін 10 мл (5 мл + 5 мл) 3-тен 4 ретке дейін

8 жастан 10 жасқа дейін 15 мл (5 мл + 5 мл + 5 мл) 3-тен 4 ретке дейін

10 жастан 12 жасқа дейін 20 мл (5 мл + 5 мл+ 5 мл + 5 мл) 3-тен 4 ретке дейін

• Көрсетілген дозадан асыруға болмайды!

• 24 сағат ішінде 4 дозадан астам беруге болмайды.

• ПАРАЦЕТАМОЛ препаратын қабылдаудың ең төмен аралығы 4 сағаттан кем болмауы тиіс.

• Ең қысқа уақыт кезеңі ішінде әсерге жету үшін қажетті ең аз дозаны қолдану керек!



Ұсынылған дозаны кездейсоқ асырып алғанда, бала өзін жақсы сезінсе де, дереу дәрігерге жүгіну керек, себебі бауырдың күрделі зақымдануының даму қаупі бар.

Егер ПАРАЦЕТАМОЛ препаратын қабылдаған кезде баланың жағдайы жақсармаса, дәрігерге бару керек.

Пациенттердің ерекше топтары

Бүйрек функциясы бұзылған пациенттер

ПАРАЦЕТАМОЛ препаратын қолданар алдында бүйрек функциясы бұзылған пациенттерге алдын ала дәрігермен кеңесу қажет.

Бүйрек функциясы бұзылған пациенттерге құрамында парацетамол бар препараттарды қолданумен байланысты шектеулер көбінесе дәрілік препараттағы парацетамолмен байланысты.

Бауыр функциясы бұзылған пациенттер

ПАРАЦЕТАМОЛ препаратын қолданар алдында бауыр функциясы бұзылған пациенттерге алдын ала дәрігермен кеңесу қажет.

Бауыр функциясы бұзылған пациенттерге құрамында парацетамол бар препараттарды қолданумен байланысты шектеулер көбінесе дәрілік препараттағы парацетамолмен байланысты.

Егде жастағы пациенттер

Препарат ересек пациенттерде, оның ішінде егде жастағы адамдарда қабылдауға арналмаған.

Егде адамдарда парацетамолдың абсорбция жылдамдығы мен дәрежесі дені сау адамдардағы сияқты, бірақ қан плазмасынан жартылай шығарылу кезеңі ұзақ, ал парацетамол клиренсі жас адамдарға қарағанда төмен болып табылады.

Енгізу әдісі және жолы

Ішке қабылдау үшін.

Тамаққа дейін, сұйылтылмаған түрде, сумен іше отырып қабылдау керек.

Қолданар алдында құтының ішіндегісін кемінде 10 сек. бойы жақсылап шайқау керек.

Емдеу ұзақтығы

• ПАРАЦЕТАМОЛ препаратын дәрігердің кеңесінсіз қолданудың ең жоғары ұзақтығы - 3 күн.

• Препаратты қабылдауды 3 күннен артық жалғастыру қажет жағдайда дәрігердің кеңесі талап етіледі!

• Егер бала вакцина алғаннан кейін екі күн өткен соң препаратты қабылдауды қажет етсе, дәрігерге немесе фармацевтке жүгіну керек.



Внутрь, до еды в неразведенном виде, запивая водой, 3-4 раза в сутки с интервалом 4-6 ч. Перед употреблением содержимое флакона следует хорошо взболтать.

Для удобства и точности дозирования рекомендуем пользоваться двусторонней ложкой: большая ложка содержит 5 мл (120 мг парацетамола), маленькая – 2.5 мл (60 мг парацетамола).

Доза препарата зависит от возраста и массы тела ребенка.

Разовая доза препарата составляет 10-15 мг/кг массы тела. Максимальная су-точная доза – не более 60 мг/кг массы тела ребенка.

В зависимости от возраста препарат назначают в следующих разовых дозах:

в 2- 3 месяца – около 2 мл суспензии только по назначению врача(около 50 мг парацетамола),

от 3 мес до 1 года – 2.5-5 мл суспензии (1/2 – 1 ч.л.) (60-120 мг парацетамола),

от 1 года до 6 лет – 5-10 мл суспензии (1 – 2 ч.л.) (120-240 мг парацетамола),

от 6 до 14 лет – 10-20 мл суспензии (2 – 4 ч.л.) (240-480 мг парацетамола).

Максимальная продолжительность лечения без консультации врача не более 3 дней в качестве жаропонижающего средства и не более 5 дней – в качестве обезболивающего.

Продолжение лечения препаратом после консультации с врачом.

Особые группы пациентов

Пациенты с нарушением функции почек

Перед применением препарата ПАРАЦЕТАМОЛ пациентам с нарушением функции почек необходимо предварительно проконсультироваться с врачом.

Ограничения, связанные с применением парацетамол-содержащих препаратов у пациентов с нарушением функции почек, преимущественно связаны с содержанием парацетамола в лекарственном препарате.

Пациенты с нарушением функции печени

Перед применением препарата ПАРАЦЕТАМОЛ пациентам с нарушением функции печени необходимо предварительно проконсультироваться с врачом.

Ограничения, связанные с применением парацетамол-содержащих препаратов у пациентов с нарушением функции печени, преимущественно связаны с содержанием парацетамола в лекарственном препарате.

Пациенты пожилого возраста

Препарат не предназначен для приема у взрослых пациентов, в том числе, у пожилых лиц.

У пожилых лиц скорость и степень абсорбции парацетамола являются такими же, как и здоровых лиц, но период полувыведения из плазмы крови продолжительнее, а клиренс парацетамола ниже, чем у молодых людей.

Метод и путь введения

Для приема внутрь.

Принимать до еды, в неразведенном виде, запивая водой.

Перед применением содержимое флакона необходимо хорошо взболтать в течение не менее 10 сек.

Длительность лечения

• Максимальная продолжительность применения препарата ПАРАЦЕТАМОЛ без консультации врача - 3 дня.

• При необходимости продолжения приема препарата более 3 дней требуется консультация врача!

• Если ребенок все еще нуждается в приеме препарата через два дня после получения вакцины, следует обратиться к врачу или фармацевту.

Передозировка

Парацетамолдың артық дозалануы бауыр жеткіліксіздігін тудыруы мүмкін, ол бауыр трансплантациясы қажеттігіне немесе өлімге әкелуі мүмкін. Бауыр дисфункциясымен және гепатоуыттылықпен қоса жүретін жедел панкреатит байқалды.

Парацетамолмен улану қаупі, әсіресе егде жастағы адамдарда, кішкентай балаларда, бауыр аурулары бар пациенттерде, созылмалы алкоголизм жағдайларында және созылмалы тамақтану тапшылығы бар пациенттерде болады. Мұндай жағдайларда артық дозалану өлімге әкелуі мүмкін.

ПАРАЦЕТАМОЛ препаратын артық дозалаған жағдайда, тіпті егер пациент өзін жақсы сезінсе де және артық дозалаудың айқын симптомдары байқалмаса да, препаратты қолдануды тоқтату және медициналық көмек көрсету үшін дереу дәрігерге бару қажет.

7.5 г немесе одан да көп парацетамол қабылдаған ересектер мен жасөспірімдерде (≥12 жас) бауырдың зақымдануы мүмкін. Уытты метаболиттің шамадан артық мөлшері (әдетте парацетамолдың қалыпты дозасын ішке қабылдағанда глутатионмен талапқа сай детоксикацияланатын) бауыр тінімен қайтымсыз байланысады деп болжайды. 5 г немесе одан да көп парацетамолды ішке қабылдау, егер пациентте қауіп факторлары болса, бауырдың зақымдануына әкелуі мүмкін (төменде қараңыз).

Қауіп факторлары

Егер пациент:

а) карбамазепинмен, фенобарбиталмен, фенитоинмен, примидонмен, рифампицинмен, шайқураймен немесе бауыр ферменттерінің индукциясын тудыратын басқа да препараттармен ұзақ емдеуде болса,

немесе

б) этанолды ұсынылған мөлшерден тыс үнемі тұтынатын болса,

немесе

c) глутатионның таусылуы ықтимал аурулар болса, мысалы, тамақтану бұзылыстары, муковисцидоз, АИТВ инфекциясы, ашығу, кахексия кезінде.

Симптомдары

Артық дозаланғаннан кейінгі алғашқы 24 сағат ішінде келесі симптомдар пайда болуы мүмкін: жүрек айнуы, құсу, іштің ауыруы, глюкоза метаболизмінің бұзылуы (тершеңдік, бас айналуы, естен тану), тері жабынының бозаруы, тәбеттің төмендеуі, көмірсу алмасуының бұзылуы немесе пациенттерде симптомдар болмауы мүмкін.

Ересектерде немесе балаларда бір рет енгізгенде парацетамолмен артық дозалану бауыр жасушаларының некрозын тудыруы мүмкін, ол гепатоцеллюлярлы жеткіліксіздікке, глюкоза метаболизмінің бұзылуына, метаболизмдік ацидозға және энцефалопатияға (ми функциясының бұзылуы), қан кетуге, гипогликемияға, мидың ісінуіне әкелуі мүмкін толық және қайтымсыз некроз тудыруы мүмкін, бұл комаға және өліммен аяқталуға әкелуі мүмкін. Бір мезгілде бауыр трансаминазаларының (АСТ, АЛТ), лактатдегидрогеназаның және билирубиннің жоғарылауы, сондай-ақ препаратты енгізгеннен кейін 12-48 сағаттан соң пайда болуы мүмкін және 4-6 күннен соң максимумға жететін протромбин деңгейінің жоғарылауы байқалады.

Сондай-ақ жедел тубулярлық некрозбен жүретін жедел бүйрек жеткіліксіздігі дамуы мүмкін, оған тән белгілер бел аймағындағы ауыруы, гематурия (қан немесе несептегі эритроциттер қоспасы), протеинурия (несептегі ақуыздың жоғары мөлшері), бұл ретте бауырдың ауыр зақымдануы болмауы мүмкін. Жүрек ырғағының бұзылуы, панкреатит жағдайлары байқалды.

Ұсынылған дозадан асырып ұзақ уақыт қолданғанда гепатоуыттылық және нефроуыттылық әсер (бүйрек шаншуы, спецификалық емес бактериурия, интерстициальді нефрит, папиллярлы некроз) байқалуы мүмкін.

Емі

Парацетамолдың артық дозалануын емдеуде дереу басталған емдеу өте маңызды. Елеулі ерте симптомдарының жоқтығына қарамастан, пациенттер шұғыл түрде ауруханаға стационар жағдайында жедел медициналық көмек алу үшін жіберілуі тиіс! Симптомдар жүрек айнуы немесе құсумен шектелуі және артық дозалану ауырлығын немесе ағзалардың зақымдану қаупін көрсетпеуі мүмкін. Емдеу белгіленген емдеу нұсқаулықтарының қағидаттарына сәйкес жүргізілуі керек.

Артық дозаланғаннан кейін бірінші сағат ішінде асқазанды шаю және энтеросорбенттерді (белсендірілген көмір, полифепан) қабылдау ұсынылады. Қан плазмасындағы парацетамол деңгейін анықтау керек, бірақ артық дозаланғаннан кейін кемінде 4 сағаттан соң (бұдан бұрынғы нәтижелері дұрыс емес). Оны қолдану жөніндегі жалпы қабылданған нұсқаулықтарға сәйкес артық дозаланудан кейін 24 сағат ішінде N-ацетилцистеин антидотын мүмкіндігінше тезірек енгізу керек. Ең жоғары қорғаныш әсері артық дозаланғаннан кейін алғашқы 8 сағат ішінде қамтамасыз етіледі, уақыт өте келе антидоттың тиімділігі күрт төмендейді. Қажет жағдайда ацетилцистеинді вена ішіне енгізеді. Пациент стационарға түскенге дейін құсу болмаған жағдайда метионинді қолдануға болады. Қосымша емдік іс-шараларды жүргізу қажеттілігі (метионинді қолдану, ацетилцистеинді вена ішіне енгізу) қандағы парацетамолдың концентрациясына, сондай-ақ оны қабылдағаннан кейін өткен уақытқа байланысты анықталады. Симптоматикалық терапия да жүргізілуі керек. Бауыр функциясы күрделі бұзылған пациенттерді парацетамолды қабылдағаннан кейін 24 сағаттан соң емдеу токсикологиялық орталықтың немесе бауыр ауруларының мамандандырылған бөлімшесінің мамандарымен бірлесіп жүргізілуі тиіс.



Существует риск отравления парацетамолом, особенно у пожилых людей, маленьких детей, пациентов с заболеваниями печени, в случаях хронического алкоголизма и у пациентов с хроническим дефицитом питания. В этих случаях передозировка может привести к летальному исходу.



В случае передозировки препарата ПАРАЦЕТАМОЛ, даже если пациент чувствует себя хорошо и не наблюдается выраженных симптомов передозировки, необходимо прекратить применение препарата и немедленно обратиться к врачу для оказания медицинской помощи.

Повреждение печени возможно у взрослых и подростков (≥12 лет), которые принимали 7,5 г или более парацетамола. Предполагают, что избыточное количество токсичного метаболита (обычно адекватно детоксицируемого глутатионом при приеме внутрь нормальных доз парацетамола) необратимо связывается с тканью печени. Прием внутрь 5 г или более парацетамола может привести к повреждению печени, если у пациента есть факторы риска (см. ниже)

Факторы риска:

Если пациент

а) находится на длительном лечении карбамазепином, фенобарбитоном, фенитоином, примидоном, рифампицином, зверобоя или другими препаратами, которые вызывают индукцию ферментов печени

либо:

б) регулярно потребляет этанол сверх рекомендованного количества

либо:

c) имеет заболевания, при которых вероятно имеется истощение глутатиона, например, при расстройстве пищевого поведения, муковисцидозе, ВИЧ-инфекции, голодании, кахексии

Симптомы:

В течение первых 24-х часов после передозировки могут проявиться следующие симптомы: тошнота, рвота, боли в животе, нарушение метаболизма глюкозы (потливость, головокружение, потеря сознания), бледность кожных покровов, снижение аппетита, нарушение углеводного обмена или у пациентов могут отсутствовать симптомы,

Передозировка парацетамола при однократном введении у взрослых или у детей может вызвать некроз клеток печени, который может вызвать полный и необратимый некроз, приводящий к гепатоцеллюлярной недостаточности, нарушениям метаболизма глюкозы, метаболическому ацидозу и энцефалопатии (нарушение функции мозга), кровотечениям, гипогликемии, отеку мозга, что может привести к коме и летальному исходу. Одновременно наблюдаются повышенные уровни печеночных трансаминаз (АСТ, АЛТ), лактатдегидрогеназы и билирубина, а также повышенные уровни протромбина, которые могут появиться через 12-48 часов после введения препарата и достигают максимума через 4-6 суток.

Также возможно развитие острой почечной недостаточности с острым тубулярным некрозом, характерными признаками которого является боль в поясничной области, гематурия (примесь крови или эритроцитов в моче), протеинурия (повышенное содержание белка в моче), при этом тяжелое поражение печени может отсутствовать. Отмечались случаи нарушения сердечного ритма, панкреатита.

При длительном применении с превышением рекомендованной дозы может наблюдаться гепатотоксическое и нефротоксическое действие (почечная колика, неспецифическая бактериурия, интерстициальный нефрит, папиллярный некроз).

Лечение:

Немедленно начатое лечение имеет важное значение при лечении передозировки парацетамола. Несмотря на отсутствие значительных ранних симптомов, пациенты должны быть срочно направлены в больницу для получения немедленной медицинской помощи в условиях стационара! Симптомы могут ограничиваться тошнотой или рвотой и не отражать тяжести передозировки или риска повреждения органов. Лечение должно осуществляться в соответствии с установленными руководящими принципами лечения .

В течение первого часа после передозировки рекомендуется промывание желудка и прием энтеросорбентов (активированный уголь, полифепан). Следует определить уровень парацетамола в плазме крови, но не ранее чем через 4 ч после передозировки (более ранние результаты недостоверны). Как можно скорее ввести антидот N- ацетилцистеин в течение 24 ч после передозировки, в соответствии с общепринятыми руководствами по его применению. Максимальное защитное действие обеспечивается в течение первых 8 ч после передозировки, со временем эффективность антидота резко падает. При необходимости вводят ацетилцистеин внутривенно. При отсутствии рвоты до поступления пациента в стационар возможно применение метионина. Необходимость в проведении дополнительных терапевтических мероприятий (применение метионина, внутривенное введение ацетилцистеина) определяется в зависимости от концентрации парацетамола в крови, а также от времени, прошедшего после его приема. Следует проводить также симптоматическую терапию. Лечение пациентов с серьезными нарушениями функции печени через 24 ч после приема парацетамола должно проводиться совместно со специалистами токсикологического центра или специализированного отделения заболеваний печени.
Сертификаты

Аналогичные товары

Купить ГРИПГО N200 ТАБЛ цена

-Кусум Хелткер Пвт. Лтд.

Страна производитель: Индия

Цена
10711.00 тнг.
Купить ЭФФЕРАЛГАН 0,5 N16 ТАБЛ цена

-Бристол-Майерс Сквибб

Страна производитель: Франция

Цена
1829.00 тнг.
Купить ЭФФЕРАЛГАН 0,15 N10 СУПП цена

-УПСА САС

Страна производитель: Франция

Цена
1625.56
1463.00 тнг.
Купить ЭФФЕРАЛГАН 0,08 N10 СУПП цена

-УПСА САС

Страна производитель: Франция

Цена
1537.00 тнг.
Купить ЦЕФЕКОН Д 0,25 N10 СУПП РЕКТ цена

-Нижфарм-Казахстан ТОО ДО

Страна производитель: Россия

Цена
741.11
667.00 тнг.
Купить ЦЕФЕКОН Д 0,1 N10 СУПП РЕКТ цена

-Нижфарм-Казахстан ТОО ДО

Страна производитель: Россия

Цена
671.11
604.00 тнг.

Список лекарств по алфавиту

Вы смотрели

В приложении ещё удобнее и быстрее!

Установить

Спасибо, в другой раз

apteka.com
ул. Муратбаева 23/1050026КазахстанАлматы
+7-700-911-5555
apteka.com
ул. Муратбаева 23/1050026КазахстанАлматы
+7-700-911-5555